Welcome to our website !

SEPTEMBER FAVORITES

By 19:15 , ,

Bohužiaľ, s koncom septembra odzvonilo aj mojím zlatým časom preležaným doma na chorej a po dvojtýždňovej pauzičke s kamarátkou angínou sa vraciam späť do školských lavíc (a do internátej postele). Ale, prospelo mi to, veď komu by aj nie, že? Po niekoľkých týždňoch som si poriadila a zreorganizovala izbu, opäť som si pripomenula moju závislosť na kriminálnych seriáloch, škole som sa venovala dokonca viac, ako by som sa jej venovala v škole a prišla som aj na to, že francúzskej fyzike rozumiem viac, ako chémii. 

Ako som sa v lete snažila krotiť vo (výraznom) líčení, musím povedať, že teraz s jeseňou to už prichádza. Či už je to v podobe bronzových, fialových a hnedých očných tieňoch alebo vínových a bordových rúžoch na perách. 
Neodolala som a už začiatkom septembra (či dokonca v auguste) som zháňala tmavé bordové, červené a fialové rúže. A nakoniec do mojej zbierky pribudli tieto dva. 

Obidva sú od Essence, ktorú som si v posledom čase veľmi obľúbila. Povedala by som, že ponúka veľa muziky za málo peňazí. 
Tmavo-bordový som si kúpila len nedávno, ale stihla som ho už pár krát prevetrať a mal teda celkom úspech! Je síce o trochu menej hydratačný, ale pokiaľ nemáte problém s extrémne suchými perami, je to len nebadateľná chybička. Pôvodne som išla do obchodu s tým, že chcem buď tmavo-červený rúž alebo veľmi veľmi svetlo fialový, ktorý sa páčil len málokomu.
Svetlejší rúž (02) mám o niečo dlhšie a používam ho naozaj skoro každý deň (čo je aj dosť vidieť). Na jeho farbu má skvelú pigmentáciu, ale zase ak to nechcete prehnať stačí len jemnúčko prejsť po perách a aj to im dodá trocha života. Takisto ho len tak ľahko nespapáte :D

Paletku od Gabriella Salvete som kúpila v zľavách úplne spontánne, no vôbec neľutujem. Odtiene nie sú prehnane farebné ani pigmentované, takže na jemné každodenné líčenie ako stvorené!Musím priznať, že pred tým ako som si kúpila túto masku, som o tejto značke vôbec nepočula. (Doteraz mi je celkom neznáma.) No ich maska mi padla do oka a zistila som, že dosť vyhovuje mojej pleti. Je sčasti peelingová, čistí póry a zmatňuje pleť (mala by). Nepatrí medzi najkvalitnejšie masky, aké som vyskúšala, ale rozhodne som si ju obľúbila, aspoň pre pocit, ktorý som mala po jej použití.


Ďalej tu máme dve tričká a obidva som kúpila v zľavách v H&M (ako inak).
Čipkované, ktoré má originál oveľa sýtejšiu zelenkastú farbu som sa odvážila obliecť si len pár krát a aj to väčšinou len s tielkom pod. Raz v lete som sa odvážila len na bralet a toto tričko, no ale následne ma večer čakal krátky pohovor s rodičmi o tom, v čom som to bola von :D


Sivé s vyšívaným tigrom je asi moje najobľúbenejšie tričko vôbec! Do pása je kratšie, rukávy ma dlhšie a voľné a pasuje naozaj ku všetkému.


A posledná vec na mojom zozname je táto úžasná kniha od mexického spisovateľa Benjamina Alire Sáenza. Rozpráva príbeh dvoch chlapcov, spočiatku pre seba navzájom úplne neznámych, no stali sa z nich najlepší priatelia. Spolu prežívajú leto, objavujú a skúšajú nové veci a napokon sa v jednom z nich niečo zlomí a už to nie je len čisté kamarátstvo, čo je medzi nimi. 
Určite to nie je každého šálka kávy, niekomu sa kniha môže zdať nudná, ale verím a dúfam, že ak si ju raz prečítate, bude s vám aspoň trochu páčiť a vlezie vám do hlavy. 


A čo sú vaši obľúbenci? :)

You Might Also Like

4 komentárov

 1. Tieto konturovacie paletky teraz celkom letia. Ja mám jednu od Trend It Up a je perfektná. Aj ked sa nedá nazvať, že je doslova konturovacia, ale na zvýraznenie ličiek a rozjasnenie určitých oblasti je uplne skvelá.
  Štýl ženy

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Moc hezký článek a je fajn, že už jsi zdravá. Za to mě také navštívila zlá kamarádka angína :/

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tá paletka ma zaujala, aj som si ju minule v drogérii chcela kúpiť, no nakoniec som siahla po inej. Dobré vedieť, že je fakt dobrá.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tá kniha vyzerá dosť pútavo, hádam sa k nej tiež dostanem :-)

  OdpovedaťOdstrániť